Kapely

8. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Kapely 2023

Pilsner Jazz Band /CZ - Plzeň/ 

29. červenec

Za 15 let své existence se Pilsner Jazz Band stal stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby orchestrů Duke Ellingtona, Counta Basieho i Glenna Millera, nechybí však ani dixieland tzv. chicagského stylu. V lednu 2020 sklízel band úspěch v USA (Virginia, Washington D.C., New York).

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň i pravidelných swingových tančíren "Po siréně swing!", jež se konají každou první středu v měsíci, a nově i velkého tanečního festivalu Lindy Hop Herbst Camp.

Paula Jackman's Jazz Masters   /GB/

29. & 30. červenec

Paula Jackman's Jazz Masters je pojmenována jako pocta Paulinu manželovi Brianu Mastersovi - jednomu z nejlepších britských jazzových banjistů. Kapelu tvoří skvělí hudebníci a velcí přátelé - baví je hudba a užívají si společné chvíle na podiu již několik dekád. A když se kapela baví, bude se bavit i publikum. PJJM hrají dixieland jazz od jeho kořenů v New Orleans až po jeho rozkvět v době boomu britského revivalismu.

Do Plzně přijede s kapelou přední britský jazzový trombonista Ian Bateman!

Mike Henry (tp), Paula Jackman (cl/ts), Ian Bateman (tb), Marc Easener (sf), Hugh Crozier (p), Graham Collicott (dr)

Dixie Company   /PL/

29. červenec

Dixie Company z polské Poznaně se na festival vracejí - zahrají v Plzni již potřetí. Patří mezi přední představitele polského tradičního jazzu a díky swingovému nádechu jejich projevu budou nadšeni nejen posluchači, ale též swingoví tanečníci.

Brass Band   /CZ - Rakovník/

29. červenec

Brassbandi z nedalekého Rakovníka nejde příliš popsat. Kdo je zná - ví; kdo je nezná, musí je poznat! Nejen že je dixieland součástí jejich DNA, ale zcela nový rozměr dávají této muzice skrze humorné autorské texty bubeníka Pavla Skleničky. Snad veškerá moudra lidstva jsou tak zhudebněna do sto let starých skladeb pocházejících od řeky Mississippi.

Dixieland Planá   /CZ - Planá/

29. červenec

Dixieland Planá je tradjazzové těleso složené z mladých muzikantů, kteří propadli půvabu této muziky. Kapela v tradičním obsazení doprovází úžasnou zpěvačku Annu Mudrovou.

The Dixie Hot Licks /CZ - Plzeň/

30. červenec

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly v roce 2015, jejich úspěchy a počet angažmá od té doby letí strmě vzhůru. Koncertovaly v šesti evropských zemích na předních jazzových festivalech - jen v červenci tohoto roku vystupovaly v Německu, Polsku, Litvě a Rakousku. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy. Kapela natočila již čtyři alba: Sunday (2016), Ice Cream (2017), We Wanna Be Like You (2019) a Basin Street Dreams (2022).

The Cricketz /CZ - Plzeň/

30. červenec

Kapela The Cricketz vznikla v Plzni v roce 2018 jako band hrající tzv. "western-swing". Tento v Americe oblíbený žánr kombinující swing, dixieland, folk a blues zavlekl do Plzně frontman kapely Roman Zdebor, který zpívá skladby Pokey Lafarge, ale i staré tradicionály otextované Josefem Kainarem či Ivanem Mládkem. 

Champagne Lovers Band   /CZ - Praha/

30. červenec

Chodíte někdy po Karlově mostě? Pak jste na Champagne Lovers Band museli narazit. V neděli 30. července určitě nechoďte na Karlův most, zajděte raději do plzeňské Riegrovy ulice, protože tam se bude dít ten správný New Orleans!