Kapely
5. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Kapely 2020 

Pilsner Jazz Band /CZ - Plzeň/

5. září

Za 10 let své existence se kapela stala stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby orchestrů Duke Ellingtona, Counta Basieho i Glenna Millera, nechybí však i dixieland tzv. chicagského stylu. Na kontě má již tři vydaná CD.

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň i pravidelných swingových tančíren "Po siréně swing!", jež se konají každou první středu v měsíci, a nově i velkého tanečního festivalu Lindy Hop Herbst Camp.

Sunny Groove Dixie /LV - Riga/

5. & 6. září

Po čtyřech letech se do Plzně vracejí Sunny Groove Dixie z Lotyšska. Na prvním ročníku našeho festivalu jakožto první a jediný zahraniční band si plzeňské publikum zcela získal svou poctivou a zároveň velmi zábavnou interpretací neworleánského dixielandu. Za uplynulé roky hrál SGD na mnohých evropských festivalech, nyní se těší na staré známé v Plzni!

Brass Band /CZ - Rakovník/

5. & 6. září

Brassbandi z nedalekého Rakovníka nejde příliš popsat. Kdo je zná - ví; kdo je nezná, musí je poznat! Nejen že je dixieland součástí jejich DNA, ale zcela nový rozměr dávají této muzice skrze humorné autorské texty bubeníka Pavla Skleničky. Snad veškerá moudra lidstva jsou tak zhudebněna do sto let starých skladeb pocházejících od řeky Mississippi.

Pražská dixielandová společnost /CZ - Praha/

5. září

Název kapely vypovídá za vše: jsou z Prahy a v jejich společnosti uslyšíte nejpoctivější provedení moderního dixielandu. Pražská dixielandová společností patří mezi nejúspěšnější dixielandové start-upy posledních let! Nejsou jim cizí pódia předních českých jazzových festivalů ani ulice staré Prahy či Drážďan, kde dokáží roztančit celé náměstí.

The Dixie Hot Licks /CZ - Plzeň/

6. září

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly v roce 2015, jejich úspěchy a počet angažmá od té doby letí strmě vzhůru. Koncertovali v šesti evropských zemích na předních jazzových festivalech. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy.

Kapela natočila již tři alba: Sunday v roce 2016, Ice Cream v roce 2017 a loni We Wanna Be Like You.

J. J. Brassband /CZ - Praha/

6. září

V Česku těžko pohledat většího znalce New Orleans než je Miloš Kejř, bubeník a band leader kapel J. J. Jazzmen a J. J. Brassband. Druhá zmíněná formace je inspirována neworleánskými pouličními bandy s charakteristickou bezprostředností, chytlavými rytmy a vyzařující radostí z hudby a ze života vůbec.