Kapely
4. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Kapely 2019 

Old Time Memory Jazzband /DE - Jena/

3. srpna

Zpět ke kořenům jazzu s autentickým soundem let dvacátých, to je věhlasný Old Time Memory Jazzband z německé Jeny. 

The Dixie Hot Licks /CZ - Plzeň/

3. srpna

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly teprve v roce 2015, ale jejich úspěchy a počet angažmá letí strmě vzhůru. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy. Šarm a jedinečný sound dává kapele její zpěvačka Jana Mel Golianová. Kapela sklízí velké úspěchy i v zahraničí - na velkém dixielandovém festivalu v Drážďanech, Mnichově a dalších německých městech, v Lotyšsku, Litvě, Polsku, a v roce 2019 ve Švýcarsku.

Humpolecký dixieland /CZ - Humpolec/

2. & 3. srpna

Britský revivalový dixieland a swing přivezou jazzmeni z města nesmrtelného Hliníka. Humpolecký dixieland potěší na páteční swingové tančírně i v sobotu v hlavním programu.

Pilsner Jazz Band /CZ - Plzeň/

4. srpna

Brzy po založení Pilsner Jazz Bandu v roce 2008 se kapela stala stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby, nechybí však i dixieland tzv. chicagského stylu.

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu i pravidelných swingových tančíren "Po siréně swing!".

Dixie Heartbreakers /DE - Würzburg/

4. srpna

Díky pro dixieland neobvyklému obsazení a nástrojové kombinaci mají Dixie Heartbreakers z bavorského Würzbugu unikátní sound. Ten předvádí zejména po německých festivalech, nyní je potřeba jej představit českému publiku!