Kapely
4. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Na popisku vystupujících kapel na letošním 5. ročníku pracujeme!


Kapely 2019 

Old Time Memory Jazzband /DE - Jena/

3. srpna

V Evropě se najde málo jazzových uskupení, které by jak neworleánský dixieland tak chicagský jazz zvládali s takovou precizností, jako tato šestice z německé Jeny. I proto je jednou z nejvyhledávanějších tradjazzových kapel v Evropě již přes úctyhodných 55 let - kapela byla založena tehdy studenty jenské univerzity v roce 1962!

Kapela natočila několik alb, vystupovala v celostátním televizním vysílání a spolupracovala dokonce i s místní filharmonií. Do Plzně přiveze pochopitelně to nejlepší z hot jazzu let dvacátých a třicátých!

The Dixie Hot Licks /CZ - Plzeň/

3. srpna

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly teprve v roce 2015, ale jejich úspěchy a počet angažmá letí strmě vzhůru. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy. Šarm a jedinečný sound dává kapele její zpěvačka Jana Mel Golianová.

Kapela má za sebou angažmá v mnoha evropských zemích a natočila již tři alba: Sunday v roce 2016, Ice Cream v roce 2017 a letos We Wanna Be Like You.

Humpolecký dixieland /CZ - Humpolec/

3. srpna

Tzv. "anglická škola" neboli "revivalismus" ve stylu Chrise Barbera či Kenny Balla učarovala sympatické pány z Vysočiny, z města slavného Hliníka - z Humpolce. Mnohdy proaranžované skladby a swingový beat těší posluchače i tanečníky a sto let staré skladby tak opět ožívají i díky Humpoleckému dixielandu na českých dixielandových festivalech.

Pilsner Jazz Band /CZ - Plzeň/

4. srpna

Za 10 let své existence se kapela stala stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby orchestrů Duke Ellingtona, Counta Basieho i Glenna Millera, nechybí však i dixieland tzv. chicagského stylu. Na kontě má již tři vydaná CD.

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň i pravidelných swingových tančíren "Po siréně swing!", jež se konají každou první středu v měsíci, a nově i velkého tanečního festivalu Lindy Hop HerbstCamp.

Dixie Heartbreakers /DE - Würzburg/

4. srpna

Tito dixielandoví lamači srdcí pochází z německého Würzburgu a i pro svoje trochu neobvyklé nástrojové obsazení hrají atraktivní dixieland šmrnclý swingem a někdy i dalšími rytmy. V přední linii zaujme vedle trubky a saxofonu i violinofon, rytmickou sekci tvoří bicí, kytara/banjo, a tubista občas odskakuje k pianu. Celá kapela sborově zpívá a svým nasazením ukazuje, že dixieland se hraje srdcem!