Kapely
3. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Kapely 2018 

Miskolc Dixieland Band /HU/

4. srpna

Po sedmi letech se do Plzně vrací přední maďarská kapela Miskolc Dixieland Band se svým programem známých dixielandových a swingových skladeb. Za téměř tři desítky let procestoval MDB téměř všechny evropské země a hostil řadu světových jazzmenů. Stejná sestava jako v roce 2011 se těší na plzeň i na Plzeň!

The Dixie Hot Licks

4. srpna

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly teprve v roce 2015, ale jejich úspěchy a počet angažmá letí strmě vzhůru. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy. Šarm a jedinečný sound dává kapele její zpěvačka Jana Mel Golianová. Letos sklízí kapela velké úspěchy i v zahraničí - na velkém dixielandovém festivalu v Drážďanech, Mnichově a dalších německých městech, v Lotyšsku, Litvě, Polsku...

Děda Stárek

4. srpna

Nesmrtelná hudba showmana a srandisty Ivana Mládka se stala inspirací pro pětici pražských muzikantů Děda Stárek

Pilsner Jazz Band

5. srpna

Brzy po založení Pilsner Jazz Bandu v roce 2008 se kapela stala stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby, nechybí však i dixieland tzv. chicagského stylu.

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu i pravidelných swingových tančírem "Po siréně swing!".

Charlestown Jazzband /NL/

5. srpna

50. výročí existence slaví kapela Charlestown Jazzband účastí na Mezinárodním dixielandovém festivalu Plzeň. Od roku 1968 tento band z nizozemského Nijmegenu věnuje chicagskému stylu pojetí dixielandu a britskému revivalismu, se kterým procestoval doslova celou Evropu i zámoří.  

Brass Band Rakovník

5. srpna

V naší zemi není věhlasnější dixielandové partičky, než je Brass Band Rakovník. Tato šestice chlapíků ovládá nejen své nástroje, ale i skvělou show, která dostane každého posluchače. Díky vtipně inteligentním textům Pavla Skleničky a báječnému podání trombonisty a zpěváka Slávy Vaice dostávají sto let staré skladby úplně novou dimenzi!