Kapely

9. Mezinárodní dixielandový festival Plzeň

Kapely 2024

Pilsner Jazz Band /CZ - Plzeň/ 

27. červenec

Za 16 let své existence se Pilsner Jazz Band stal stálicí české swingové scény. Je pravidelným účastníkem festivalů po celé ČR i v mnohých evropských zemích (Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Německo, ...). Jádrem repertoáru jsou proaranžované swingové skladby orchestrů Duke Ellingtona, Counta Basieho i Glenna Millera, nechybí však ani dixieland tzv. chicagského stylu. V lednu 2020 sklízel band úspěch v USA (Virginia, Washington D.C., New York).

Pilsner Jazz Band je pořadatelem Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň i pravidelných swingových tančíren "Po siréně swing!", jež se konají každou první středu v měsíci, a nově i velkého tanečního festivalu Lindy Hop Herbst Camp.

Roaring Emily Jazz Band   /IT/

27. & 28. červenec

Band jazzové ulice v Bologni, od ragtime přes blues, dixieland až po swing.

Již více než 20 let je kapela zvána k účasti na významných italských a mezinárodních festivalech tradičního jazzu. Na svých turné projeli země Středomoří, západní i severní Evropy, do Česka zavítají poprvé!

Joker's Band   /CZ - Praha/

27. červenec

Pro velký úspěch z "Po siréně swing!" se vracejí do Plzně Joker's Band - kapela složená ze skvělých jazzmenů kolem pianisty Radima Linharta. Tradiční jazz a swing je jim vlastní, těšit se můžete na skvělou interpretaci a fantastická sóla!

"Jokeři" s sebou přivezou báječnou zpěvačku Darju Kuncovou. 

Brass Band   /CZ - Rakovník/

28. červenec

Brassbandi z nedalekého Rakovníka nejde příliš popsat. Kdo je zná - ví; kdo je nezná, musí je poznat! Nejen že je dixieland součástí jejich DNA, ale zcela nový rozměr dávají této muzice skrze humorné autorské texty bubeníka Pavla Skleničky. Snad veškerá moudra lidstva jsou tak zhudebněna do sto let starých skladeb pocházejících od řeky Mississippi.

J. J. Jazzmen & Barbora Vágnerová   /CZ - Praha/

27. červenec

Barbora Vágnerová je fenomén a dnes již legendární J. J. Jazzmen je etalon současného tradičního jazzu a swingu v Česku.

The Dixie Hot Licks /CZ - Plzeň/

28. červenec

Tyto "dixielandové horké lízance" vznikly v roce 2015, jejich úspěchy a počet angažmá od té doby letí strmě vzhůru. Koncertovaly v šesti evropských zemích na předních jazzových festivalech - jen v červenci tohoto roku vystupovaly v Německu, Polsku, Litvě a Rakousku. Hrají neworleánský dixieland v klasickém obsazení včetně suzafonu a leckdy i valchy místo bicí soupravy. Kapela natočila již čtyři alba: Sunday (2016), Ice Cream (2017), We Wanna Be Like You (2019) a Basin Street Dreams (2022).

ŠouflŠou   /CZ - Praha/

27. červenec

Píšou o sobě: Že jsme naprosté zjevení v oblasti českého dixielandu, o nás napsali v Headlineru. Že k tomu přidáváme něco z tradice českých textařů, kteří staví na vtipu a hře se slovy, říkáme sami. A tak není náhoda, pokud vás při poslechu napadnou jména jako Ivan Mládek, Jiří Suchý nebo Karel Plíhal. K těmhle (zatím známějším) kolegům se hrdě hlásíme a snažíme se jejich odkaz posunout zase o kus dál.

J. J. Brass Band   /CZ - Praha/

28. červenec

A budou u toho zas! New Orleans mají v krvi (nebo minimálně v srdci) a našem festivalu zahráli již mnohokrát a vždy s velkým úspěchem.